O šoli
Cilji in naloge
Zgodovina
Vzgojno-izobraževalni programi
Organizacija
Katalog informacij javnega značaja
Veljavni predpisi
Pomembni dokumenti
Organigram
Šolski sklad
Donacije
Šolska notna knjižnica
Varstvo osebnih podatkov (GDPR)
Zaščita prijavitelja
Izjava o dostopnosti
Politika zasebnosti
Vpis
Sprejemni preizkus
Vpis v program Predšolska glasbena vzgoja in Glasbena pripravnica
Prispevek staršev za materialne stroške osnovnega glasbenega izobraževanja
Izpis
Predstavitev inštrumentov
Pouk
Govorilne ure
Pedagogi
Šolski koledar
Pravila in dolžnosti učencev
Glasbeni bonton
Orkestri, otroški pevski zbor
Godalni orkester
Mlajši godalni orekster
Kitarski orkester
Harmonikarski orkester
Pihalni orkester
Otroški pevski zbor
Orffov orkester
Ocenjevanje znanja
Privatni izpiti
Roki za opravljanje izpitov
Tekmovanja
2023/2024
18. mednarodno tekmovanje ARS NOVA, Trst, 5. - 10. 12. 2023
20. medšolsko tekmovanje kitaristov, 7. 2. 2024, GŠ Ljubljana Moste - Polje
53. državno tekmovanje mladih glasbenikov Slovenije - TEMSIG 2024 (4. - 22. 3. 2024)
4. soboški festival, Murska Sobota, 12. 3. 2024
Mednarodno klavirsko tekmovanje "Wiener Klassik", Dunaj, februar 2024
10. mednarodno citrarsko tekmovanje, 22. - 24. 3. 2024, München (NEM)
2022/2023
Mednarodno glasbeno tekmovanje "Classic pure Vienna", Dunaj, 7. 11. 2022
6. tekmovanje „Leon Pfeifer” za mlade slovenske violiniste do 15 let, KGB Ljubljana, 25. 11. 2022
5. mednarodno tekmovanje EMONA 2023, KGB Ljubljana, 16. 1. 2023
19. medšolsko kitarsko tekmovanje GŠ Franca Šturma in GŠ Ljubljana Moste - Polje, 18. 1. 2023
4. mednarodno tekmovanje harfistov
52. tekmovanje mladih glasbenikov Slovenije, TEMSIG 2023, marec 2023
3. soboški festival, petje, Murska Sobota, 29. 3. 2023
3. mednarodno tekmovanje "Musica Goritiensis", april 2023
6. mednarodno tekmovanje Društva harfistov Slovenije, GŠ Velenje, 31. 3. - 1. 4. 2023
Dnevi kitare Krško 2023, 1. 4. 2023
VII. IMMCC Maribor 2023, 14. 4. 2023
4. mednarodno tekmovanje CELEIA 2023, 17. - 18. 4. 2023
2. slovensko tekmovanje
10. mednarodno tekmovanje glasbenikov
20. mednarodno tekmovanje kitaristov "Enrico Mercatali", Gorizia (IT), 19. in 20. 5. 2023
3. mednarodno glasbeno tekmovanje BOLERO, Muta, maj-junij 2023
Mednarodno koroško klavirsko tekmovanje KKT 2023, Radlje ob Dravi, 26. 5. 2023
2021/2022
17. mednarodno tekmovanje ARS NOVA, 19. 6. 2022 - 3. 7. 2022, Trst (ITA)
Mednarodno tekmovanje "Tartini 2022", junij 2022, Piran
2. mednarodno online pianistično tekmovanje "Sergej Rahmaninov", maj 2022, Sarajevo, BiH
18. šolsko tekmovanje kitaristov GŠ Ljubljana Moste - Polje in 37. šolsko tekmovanje kitaristov GŠ Franca Šturma, 1. 6. 2022
19. mednarodno tekmovanje kitaristov "Enrico Mercatali prize", maj 2022, Gorizia
9. mednarodno tekmovanje pianistov Smederevo, maj 2022, Smederevo
34. mednarodno glasbeno tekmovanje Grand Prize Virtuoso, Slazburg, maj 2022
10. mednarodno tekmovanje Citta di Palmanova, maj 2022
15. mednarodno tekmovanje mladih umetnikov "Daleki Akordi", 2. - 4. 5. 2022, Split
2. mednarodno tekmovanje "Musica Goritiensis", 21. - 25. 4. 2022, Gorizia, Italija
1. slovensko tekmovanje mladih violinistov in violončelistov, april 2022, Ljubljana
Ortobello mednarodno klavirsko tekmovanje online 2022, Italija, april 2022
3. mednarodno tekmovanje CELEIA 2022, 7.-12.4.2022
14. mednarodno tekmovanje
Dnevi kitare Krško 2022
51. državno tekmovanje mladih glasbenikov Temsig 2022, 7. - 22. 3. 2022
9. mednarodno citrarsko tekmovanje, 25. - 27. 2. 2022, München, Nemčija
Music competition online MCO 2021, september 2021, Vanves Francija
TEMSIG
USPEHI naših nekdanjih učencev
Kontakt
O šoli
Pouk
Tekmovanja
Kontakt
Vpis
Domov
Nastopi
Nastop učencev klavirja iz razreda prof. Lilijane Žerajić
Nastop učencev klavirj…
Nastop učencev klavirja iz razreda prof. Lilijane Žerajić
Velika dvorana Moste, 23.03.2023 ob 19:00
Točke
Skladatelj in skladba
Nastopajoči
Mentor
Spremljava
Trajanje
J. S. Bach: Menuet v d-molu
J. Haydn: Sonata v F-duru Hob. XVI:9, Scherzo
B. Bartok: Otroci se igrajo
J. B. Duvernoy: Etuda v C-duru
Lina Ogrin, klavir, 2. razred
Lilijana Žerajić, spec.
4' 40''
J. S. Bach: Menuet v G-duru
D. Kabalevski: Počasni valček
I. Berkovič: Variacije na temo ruske narodne pesmi
Luka Gradišek, klavir, 2. razred
Lilijana Žerajić, spec.
4' 40''
J. S. Bach: Menuet v g-molu
L. van Beethoven: Sonatina v G-duru, Anh 15, Moderato
D. Kabalevski: Mala pesem
C. Debussy: Mali črnec
Oskar Ogrin, klavir, 3. razred
Lilijana Žerajić, spec.
6' 50''
W. A. Mozart: Allegro
Ruben Ratajc, klavir, 3. razred
Lilijana Žerajić, spec.
1'
I. Berkovič: Variacije na temo ruske narodne pesmi
Neli Pirman, klavir, 3. razred
Lilijana Žerajić, spec.
2'
J. S. Bach: Menuet v d-molu
Ajda Alegra Vidergar, klavir, 4. razred
Lilijana Žerajić, spec.
1' 40''
C. Gurlitt: Etuda v a-molu op.198 št. 9
F. Kuhlau: Variacije na temo avstrijske narodne pesmi
Leon Aleksander Čič, klavir, 4. razred
Lilijana Žerajić, spec.
4' 50''
I. Berkovič: Variacije na Paganinijevo temo
Gaja Kumer, klavir, 4. razred
Lilijana Žerajić, spec.
5' 50''
W. A. Mozart: Sonata v G-duru KV 283, Allegro
Tim Novak, klavir, 6. razred
Lilijana Žerajić, spec.
4' 30''
J. S. Bach: Triglasna invencija v h-molu, BWV 801
Nal Kraševec, klavir, 8. razred
Lilijana Žerajić, spec.
2'
J. Haydn: Sonata v C-duru Hob. XVI:10, Moderato
C. Debussy: Golliwogg's Cake-Walk
Andraž Novak, klavir, 8. razred
Lilijana Žerajić, spec.
7'
Skladatelj in skladba
Min
J. S. Bach: Menuet v d-molu
J. Haydn: Sonata v F-duru Hob. XVI:9, Scherzo
B. Bartok: Otroci se igrajo
J. B. Duvernoy: Etuda v C-duru
Nastopajoči:
Lina Ogrin, klavir, 2. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
4' 40''
J. S. Bach: Menuet v G-duru
D. Kabalevski: Počasni valček
I. Berkovič: Variacije na temo ruske narodne pesmi
Nastopajoči:
Luka Gradišek, klavir, 2. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
4' 40''
J. S. Bach: Menuet v g-molu
L. van Beethoven: Sonatina v G-duru, Anh 15, Moderato
D. Kabalevski: Mala pesem
C. Debussy: Mali črnec
Nastopajoči:
Oskar Ogrin, klavir, 3. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
6' 50''
W. A. Mozart: Allegro
Nastopajoči:
Ruben Ratajc, klavir, 3. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
1'
I. Berkovič: Variacije na temo ruske narodne pesmi
Nastopajoči:
Neli Pirman, klavir, 3. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
2'
J. S. Bach: Menuet v d-molu
Nastopajoči:
Ajda Alegra Vidergar, klavir, 4. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
1' 40''
C. Gurlitt: Etuda v a-molu op.198 št. 9
F. Kuhlau: Variacije na temo avstrijske narodne pesmi
Nastopajoči:
Leon Aleksander Čič, klavir, 4. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
4' 50''
I. Berkovič: Variacije na Paganinijevo temo
Nastopajoči:
Gaja Kumer, klavir, 4. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
5' 50''
W. A. Mozart: Sonata v G-duru KV 283, Allegro
Nastopajoči:
Tim Novak, klavir, 6. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
4' 30''
J. S. Bach: Triglasna invencija v h-molu, BWV 801
Nastopajoči:
Nal Kraševec, klavir, 8. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
2'
J. Haydn: Sonata v C-duru Hob. XVI:10, Moderato
C. Debussy: Golliwogg's Cake-Walk
Nastopajoči:
Andraž Novak, klavir, 8. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
7'
Aktualne novice
26. 3. 2024
NOVA prometna signalizacija pred šolo v Mostah
26. 6. 2023
Slavnostna koncerta in zaključek šolskega leta
21. 4. 2022
Himna šole Na krilih
Facebook