O šoli
Cilji in naloge
Zgodovina
Vzgojno-izobraževalni programi
Organizacija
Katalog informacij javnega značaja
Veljavni predpisi
Pomembni dokumenti
Organigram
Šolski sklad
Donacije
Šolska notna knjižnica
Varstvo osebnih podatkov (GDPR)
Zaščita prijavitelja
Izjava o dostopnosti
Politika zasebnosti
Vpis
Sprejemni preizkus
Vpis v program Predšolska glasbena vzgoja in Glasbena pripravnica
Prispevek staršev za materialne stroške osnovnega glasbenega izobraževanja
Izpis
Predstavitev inštrumentov
Pouk
Govorilne ure
Pedagogi
Šolski koledar
Pravila in dolžnosti učencev
Glasbeni bonton
Orkestri, otroški pevski zbor
Godalni orkester
Mlajši godalni orekster
Kitarski orkester
Harmonikarski orkester
Pihalni orkester
Otroški pevski zbor
Orffov orkester
Ocenjevanje znanja
Privatni izpiti
Roki za opravljanje izpitov
Tekmovanja
2023/2024
18. mednarodno tekmovanje ARS NOVA, Trst, 5. - 10. 12. 2023
20. medšolsko tekmovanje kitaristov, 7. 2. 2024, GŠ Ljubljana Moste - Polje
53. državno tekmovanje mladih glasbenikov Slovenije - TEMSIG 2024 (4. - 22. 3. 2024)
4. soboški festival, Murska Sobota, 12. 3. 2024
Mednarodno klavirsko tekmovanje "Wiener Klassik", Dunaj, februar 2024
10. mednarodno citrarsko tekmovanje, 22. - 24. 3. 2024, München (NEM)
2022/2023
Mednarodno glasbeno tekmovanje "Classic pure Vienna", Dunaj, 7. 11. 2022
6. tekmovanje „Leon Pfeifer” za mlade slovenske violiniste do 15 let, KGB Ljubljana, 25. 11. 2022
5. mednarodno tekmovanje EMONA 2023, KGB Ljubljana, 16. 1. 2023
19. medšolsko kitarsko tekmovanje GŠ Franca Šturma in GŠ Ljubljana Moste - Polje, 18. 1. 2023
4. mednarodno tekmovanje harfistov
52. tekmovanje mladih glasbenikov Slovenije, TEMSIG 2023, marec 2023
3. soboški festival, petje, Murska Sobota, 29. 3. 2023
3. mednarodno tekmovanje "Musica Goritiensis", april 2023
6. mednarodno tekmovanje Društva harfistov Slovenije, GŠ Velenje, 31. 3. - 1. 4. 2023
Dnevi kitare Krško 2023, 1. 4. 2023
VII. IMMCC Maribor 2023, 14. 4. 2023
4. mednarodno tekmovanje CELEIA 2023, 17. - 18. 4. 2023
2. slovensko tekmovanje
10. mednarodno tekmovanje glasbenikov
20. mednarodno tekmovanje kitaristov "Enrico Mercatali", Gorizia (IT), 19. in 20. 5. 2023
3. mednarodno glasbeno tekmovanje BOLERO, Muta, maj-junij 2023
Mednarodno koroško klavirsko tekmovanje KKT 2023, Radlje ob Dravi, 26. 5. 2023
2021/2022
17. mednarodno tekmovanje ARS NOVA, 19. 6. 2022 - 3. 7. 2022, Trst (ITA)
Mednarodno tekmovanje "Tartini 2022", junij 2022, Piran
2. mednarodno online pianistično tekmovanje "Sergej Rahmaninov", maj 2022, Sarajevo, BiH
18. šolsko tekmovanje kitaristov GŠ Ljubljana Moste - Polje in 37. šolsko tekmovanje kitaristov GŠ Franca Šturma, 1. 6. 2022
19. mednarodno tekmovanje kitaristov "Enrico Mercatali prize", maj 2022, Gorizia
9. mednarodno tekmovanje pianistov Smederevo, maj 2022, Smederevo
34. mednarodno glasbeno tekmovanje Grand Prize Virtuoso, Slazburg, maj 2022
10. mednarodno tekmovanje Citta di Palmanova, maj 2022
15. mednarodno tekmovanje mladih umetnikov "Daleki Akordi", 2. - 4. 5. 2022, Split
2. mednarodno tekmovanje "Musica Goritiensis", 21. - 25. 4. 2022, Gorizia, Italija
1. slovensko tekmovanje mladih violinistov in violončelistov, april 2022, Ljubljana
Ortobello mednarodno klavirsko tekmovanje online 2022, Italija, april 2022
3. mednarodno tekmovanje CELEIA 2022, 7.-12.4.2022
14. mednarodno tekmovanje
Dnevi kitare Krško 2022
51. državno tekmovanje mladih glasbenikov Temsig 2022, 7. - 22. 3. 2022
9. mednarodno citrarsko tekmovanje, 25. - 27. 2. 2022, München, Nemčija
Music competition online MCO 2021, september 2021, Vanves Francija
TEMSIG
USPEHI naših nekdanjih učencev
Kontakt
O šoli
Pouk
Tekmovanja
Kontakt
Vpis
Domov
Nastopi
Nastop solistov in komornih zasedb ob 75-letnici šole
Nastop solistov in kom…
Nastop solistov in komornih zasedb ob 75-letnici šole
Moste, 01.06.2023 ob 19:00
Točke
Skladatelj in skladba
Nastopajoči
Mentor
Spremljava
Trajanje
C. Bohm: Sarabanda
Pavla Smrekar, viola, 1. razred
Rok Hrvatin, prof.
Matija Potisk, prof.
2' 30''
W. Gillock: Fontana v dežju
Luka Gradišek, klavir, 2. razred
Lilijana Žerajić, spec.
3'
P. Mascagni: Intermezzo iz opere Cavalleria rusticana
Tjaša Kozlevčar, viola, 1. razred
Rok Hrvatin, prof.
Matija Potisk, prof.
4'
J. S. Bach: Mali preludij v c - molu (BWV 999)
Jernej Sabo, klavir, 3. razred
Matija Potisk, prof.
1' 25''
W. A. Mozart : Koncert za klavir št. 21, 2. stavek Andante, za dva klavirja
Lucija Kastelic, klavir, 8. razred
Gaja Cimperman, komorna igra - klavir
Natalija Cimperman Rakar, prof.
6'
L. van Beethoven: Sonata v E duru op.14. Št 1. 1. stavek Allegro
Neža Černič Kolšek, klavir, 7. razred
Eva Kozlevčar, prof.
4'
W. A. Mozart: Koncert za klavir št. 23, K.V. 488, 2. st. Adagio, za dva klavirja
Nika Kobal in Tijana Milenković, komorna igra, klavir
Eva Kozlevčar, prof.
3'
J. Haydn: Sonata v C-duru Hob. XVI:10, I. Moderato
Andraž Novak, klavir, 8. razred
Lilijana Žerajić, spec.
3'
J. Mouquet: La Flute de Pan, Sonata za flavto in klavir op.15, 1. stavek, Pan et les Bergers
Kiara Križnik, flavta, 6. razred
dr. Natalija Hrastnik
Matija Potisk, prof.
4'
N .Paganini: Varijacije v A- duru
Marta Doma, violina, 6. razred
Plamenka Dražil, prof.
Matija Potisk, prof.
4'
F. Chopin: Valse cis-mol
Pija Marija Raščan, klavir, 8. razred
dr. Marijana Car
5'
Skladatelj in skladba
Min
C. Bohm: Sarabanda
Nastopajoči:
Pavla Smrekar, viola, 1. razred
Mentor:
Rok Hrvatin, prof.
Spremljava:
Matija Potisk, prof.
2' 30''
W. Gillock: Fontana v dežju
Nastopajoči:
Luka Gradišek, klavir, 2. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
3'
P. Mascagni: Intermezzo iz opere Cavalleria rusticana
Nastopajoči:
Tjaša Kozlevčar, viola, 1. razred
Mentor:
Rok Hrvatin, prof.
Spremljava:
Matija Potisk, prof.
4'
J. S. Bach: Mali preludij v c - molu (BWV 999)
Nastopajoči:
Jernej Sabo, klavir, 3. razred
Mentor:
Matija Potisk, prof.
Spremljava:
1' 25''
W. A. Mozart : Koncert za klavir št. 21, 2. stavek Andante, za dva klavirja
Nastopajoči:
Lucija Kastelic, klavir, 8. razred
Gaja Cimperman, komorna igra - klavir
Mentor:
Natalija Cimperman Rakar, prof.
Spremljava:
6'
L. van Beethoven: Sonata v E duru op.14. Št 1. 1. stavek Allegro
Nastopajoči:
Neža Černič Kolšek, klavir, 7. razred
Mentor:
Eva Kozlevčar, prof.
Spremljava:
4'
W. A. Mozart: Koncert za klavir št. 23, K.V. 488, 2. st. Adagio, za dva klavirja
Nastopajoči:
Nika Kobal in Tijana Milenković, komorna igra, klavir
Mentor:
Eva Kozlevčar, prof.
Spremljava:
3'
J. Haydn: Sonata v C-duru Hob. XVI:10, I. Moderato
Nastopajoči:
Andraž Novak, klavir, 8. razred
Mentor:
Lilijana Žerajić, spec.
Spremljava:
3'
J. Mouquet: La Flute de Pan, Sonata za flavto in klavir op.15, 1. stavek, Pan et les Bergers
Nastopajoči:
Kiara Križnik, flavta, 6. razred
Mentor:
dr. Natalija Hrastnik
Spremljava:
Matija Potisk, prof.
4'
N .Paganini: Varijacije v A- duru
Nastopajoči:
Marta Doma, violina, 6. razred
Mentor:
Plamenka Dražil, prof.
Spremljava:
Matija Potisk, prof.
4'
F. Chopin: Valse cis-mol
Nastopajoči:
Pija Marija Raščan, klavir, 8. razred
Mentor:
dr. Marijana Car
Spremljava:
5'
Aktualne novice
26. 3. 2024
NOVA prometna signalizacija pred šolo v Mostah
26. 6. 2023
Slavnostna koncerta in zaključek šolskega leta
21. 4. 2022
Himna šole Na krilih
Facebook